Nosidełka ergonomiczne  
Jest 225 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 30 z 225 elementów
Pokazuje 1 - 30 z 225 elementów

Maksymalnie wygodne nosidełka ergonomiczne

Nosidełka do noszenia dzieci od polskiego producenta Luna Dream to bezpieczny dla dzieci, wygodny dla rodzica jakościowy produkt w dobrej cenie. Nasze nosidełka ergonomiczne powstały po konsultacjach z fizjoterapełtami oraz doradcami noszenia dzieci, zapewniają one naturalną fizjologiczną pozycję ciału dziecka i bezpieczne ułożenie jego bioderek, stanowiąc podstawę w profilaktyce dysplazji. Właśnie dlatego, noszenie dzieci w nosidełkach i chustach tkanych jest coraz częściej zalecane przez lekarzy i fizjoterapeltów przy pierwszych sygnałach dysplazji bioder u dzieci.

Pozycja dziecka w nosidełku

W nosidełku ergonomicznym dziecko jest ułożone w sposób, przy którym stawy biodrowe wchodzą do konewki biodrowej pod prawidłowym kątem, plecki są zaokrąglone do pozycji “C” niczym niegdyś w brzuszku mamy, inaczej w pozycji “fasolki”, a głowa dziecka spokojnie opiera/kładzie się na klatkę piersiową osoby noszącej. Taka ergonomiczna pozycja nie powoduje wymuszenia do siadu oraz przeprostu w odcinku piersiowym u dziecka, a większa proporcjonalnie w tym wieku głowa nie obciąża kręgosłupa maluszka, który w pierwszych miesiącach życia aktywnie się formuje i rośnie.


Dodatkowo, panel nosidełka (materiał otulający plecy dziecka) podtrzymuje ciało dziecka na całej powierzchni, gdyż sięga on w naszych nosidełkach od kolanka do kolanka, przy czym nogi i już wspomniane bioderka układają się w bezpiecznej pozycji “żabki”, czy tak zwanej “M-pozycji”. Nie następuje wówczas obciążenie miednicy niemowlęcia, dziecko nie “wisi na kroczu”, jak to jest często w przypadku nosidełek, które nie są ergonomiczne.

Jak prawidłowo nosić dziecko w nosidełku ergonomicznym?

Z powyższych informacji wynika fakt i odpowiedź na pytanie, dlaczego nie warto nosić dziecka przodem do świata? Noszenie dziecka przodem do świata (powiecie, że ono to lubi i się przy tym cieszy bo wszystko widzi?), niestety zaprzecza nam wszystkie punkty związane z bezpiecznym dla ciała dziecka noszeniem w nosidełku (patrz opis wyżej). W nosidełkach ergonomicznych nosimy dzieci w pozycji “brzuch do brzuszka” oraz na plecach (“plecy do brzuszka”).

Uwaga: Nigdy nie noś dziecka w nosidełku przodem do świata!


Wybierz model najbardziej pasujący do wieku i potrzeb Twoich i Twojego dziecka spośród 6 modeli ergonomicznych nosidełek Luna Dream, wyprodukowanych w Polsce: Standard, Multi Size, Grow Up, Grow Up Air, Half Buckle oraz Toddler Preschool. Szczegółowe opisy nosidełek znajdziesz w poszczególnych zakładkach na naszej stronie. Sprawdź także alternatywy dla nosidełka, jak chusty tkane długie czy często wybierane przez mamy chusty kółkowe.