Jak wybrać odpowiednie nosidełko dla dzieci?


Nosidła Luna Dream – to najwyższej jakości produkty ergonomiczne, zapełniające komfort noszenia, prawidłową pozycję ciału dziecka oraz regulację, odpowiednią dla indywidualnych potrzeb i wieku dziecka. W naszej ofercie znajdziecie 3 rodzaje nosideł: Standard, Multi Size oraz Grow Up.

Czym się różnią, na co warto zwrócić uwagę oraz jak dobrać odpowiednie dla Was i Waszego dziecka?


nosidelko ergonomiczne standard dino
Nosidła Standard (tutaj) –od około 6mc do 3 lat - wersja nosideł ergonomicznych, stworzona z myślą o dzieciach noszących ubrania od rozmiaru 74cm do około 92cm. Jest możliwość zwiększenia szerokości panelu nosidła do rozmiaru 110 za pomocą przedłużek, które są dostępne w naszym sklepie.

Nosidła Standard uszyte są ze 100% bawełny, posiadają mocno wypełniony pas biodrowy oraz pasy naramienne, co przekłada się na większy komfort noszenia cięższych dzieci lub pod czas dłuższych spacerów, gdyż ciężar dziecka w takim nosidle jest mniej odczuwalny a plecy odciążone. (tutaj zobaczycie przedłużki i osłonki)

Nasze podsumowanie: Takie nosidło będzie idealne dla dzieci samodzielnie siadających, szybko przybierających na wadze, cięższych, na długie spacery, oraz dla rodziców, mających problem z kręgosłupem.


nosidelko regulowane multi size talisman blue


Nosidła Multi Size
 (
tutaj)  – od około 3mc do 3 lat - nosidła ergonomiczne regulowane, stworzone z myślą jak o mniejszych lub drobnych dzieciach tak i z myślą o tych starszych, gdyż posiadają płynną regulację panelu na szerokość i wysokość za pomocą troczków, co pozwala używać jednego nosidła już od rozmiaru ubranek 62/68 aż do 104/110 cm.

Dodatkową zaletą tych nosideł względem najmniejszych dzieci, jest wdrążone dodatkowe zapięcie klamer umieszczone w dolnej części panelu – pozwala ono podwinąć miednice, zaokrąglić plecki dziecka i stworzyć tym samym maksymalnie komfortową i prawidłową fizjologiczną pozycję ciału dziecka.

Nosidła Multi Size uszyte są ze 100% bawełny z tkanin chustowych, posiadają mocno wypełnione pasy naramienne, miękki pas biodrowy oraz możliwość skrzyżowania pasów naramiennych, co dodatkowo odciąża plecy noszącego.

Nasze podsumowanie: Takie nosidło będzie dobre dla najmniejszych lub drobnych dzieci, na krótsze spacery, dla rodziców bez problemów z kręgosłupem.grow up nosidlo

Nosidła Grow Up  (tutaj) – od około 3 mc do 3 lat - nosidła ergonomiczne redulowane, stworzone dla komfortowego noszenia dzieci od rozmiaru ubranek 68 do 110 cm.

Regulacja nosideł Grow Up możliwa jest za pomocą rzepu, co pozwala na płynne dopasowanie szerokości panelu do wieku dziecka.

Dodatkową zaletą tych nosideł względem najmniejszych dzieci, jest wdrążone dodatkowe zapięcie klamer umieszczone w dolnej części panelu – pozwala ono podwinąć miednice, zaokrąglić plecki dziecka i stworzyć tym samym maksymalnie komfortową i prawidłową fizjologiczną pozycję ciału dziecka.

Nosidła Grow Up uszyte są ze 100% bawełny, posiadają mocno wypełniony pas biodrowy i pasy naramienne, a także możliwość skrzyżowania pasów naramiennych, co przekłada się na większy komfort noszenia cięższych dzieci lub pod czas dłuższych spacerów, gdyż ciężar dziecka w takim nosidle jest mniej odczuwalny a plecy odciążone.

Nasze podsumowanie: Nosidło idealne jak dla najmniejszych, drobnych tak i dla starszych i cięższych dzieci, na długie spacery, oraz dla rodziców, mających problem z kręgosłupem.


UWAGA: W każdym z tych nosideł możecie nosić dziecko jak z przodu taki na plecach.

W podstawowej wersji wraz z każdym nosidłem otrzymujecie dodatkowo kapturek odpinany na napy oraz instrukcję

Przyjrzycie się Waszym dzieciom i powyższym opisom oraz wybierzcie nosidło najbardziej odpowiednie dla Was.