Jak wybrać rozmiar chusty do noszenia? 


Przed zakupem chusty do noszenia bardzo ważne jest odpowiednie dobranie rozmiaru. Pamiętaj, że chustę dobierasz odpowiednio dla osoby noszącej, a nie dziecka.


Jak dobrać wymiar chusty?

W przypadku chust tkanych należy pamiętać również o tym, że dla niektórych wiązań zużywana jest większa ilość materiału. Na przykład dla Kangurka odpowiednia będzie chusta krótsza podczas gdy dla Kieszonki będzie potrzebny dłuższy materiał.

Szukając bardziej uniwersalnej chusty należy wybrać nieco dłuższy rozmiar. Pozwoli ona na zastosowanie większej liczby wiązań. Chusta nie może jednak być zbyt długa ponieważ jej zwisające końce będą przeszkadzać w codziennym używaniu.

Rozmiary chust do noszenia dzieci

Oferowane przez nas chusty dostępne są w 6 rozmiarach opisanych w poniższej tabeli:

wymiary chust do noszenia


Jaki rozmiar chusty będzie dla mnie?Rozmiar 2 (XS – 3,2 metra) chusta dla bardzo drobnych osób oraz dzieci, które chciałyby w chustach nosić np. pluszowe maskotki
Rozmiar 3 (S – 3,6 metra) chusta dobra to wiązań typu Kangurek
Rozmiar 4 (M – 4,2 metra) uniwersalna chusta, która sprawdzi się z większości wiązań u drobnych osób
Rozmiar 5 (L – 4,6 metra) chusta najczęściej wybierana przez osoby o standardowej budowie ciała noszących na co dzień ubrania do rozmiaru 44
Rozmiar 6 (XL – 5,2 metra) chusta najczęściej wybierana przez osoby noszące na co dzień ubrania powyżej 44 oraz wzrostu powyżej 178 cm. Często wybierana również przez panów.
Rozmiar 7 (XXL – 5.8 metra) chusta specjalna dla długich wiązań oraz dla panów

Po zakupie chusty należy ją najpierw wyprać zgodnie z opisem znajdującym się na metce. Chusta Luna Dream podczas pierwszego prania może ulec skurczeniu o ok 6-9%.