Czas realizacji zamówień złożonych w sklepie on-line wynosi około 7 dni roboczych. 

Jak prać chustę do noszenia dzieci?

Jak prać chustę do noszenia dzieci?

Przed pierwszym użyciem chusty zalecane jest jej wypranie. Dzięki temu stanie się ona jeszcze bardziej miękka, a jej włókna pozwolą na lepsze dociąganie w trakcie wiązania. Chusta po pierwszym praniu ulega również wykurczeniu o około 4-6% - to dlatego wszystkie chusty Luna Dream są nieco dłuższe od podanej długości. Pranie chusty do noszenia poza chęcią utrzymania jej w czystości ma również dodatkową zaletę, a mianowicie nadaje poprawności w ułożeniu włókien, co sprawia, że będzie ona w świetnym stanie przez wiele lat.

Większość chust można prać bez większych obaw w pralce, ale są też pewne wyjątki o których należy pamiętać. Zawsze wcześniej zerknijcie na metkę, gdzie znajdziecie dokładne informacje.

 

Pranie chust w zależności od składu

Jak prać chustę do noszenia dziecka? Zależy to od tego, z czego ją wykonano.

Bawełna: w przypadku 100% bawełny prać można w pralce w temperaturze do 40 stopni. Zalecamy pranie  chust z innymi podobnymi materiałami i kolorami np. ręcznikami. Dzięki temu unikniecie ryzyka uszkodzenia włókien chusty. Do prania nie używajcie zmiękczaczy oraz wybielaczy. Można zastosować delikatny płyn do prania ubranek dziecięcych.

Len/wiskoza bambusowa: chusty z tymi domieszkami pierzemy tak samo jak chusty 100% bawełniane.

Wełna z alpaki: jako jeden z nielicznych producentów posiadamy w naszej ofercie pralkopierną wełnę z alpaki. Dzięki temu możecie taką chustę prać w pralce w temperaturze do 30 stopni bez użycia zmiękczaczy i wybielaczy.

Wełna merino/jedwab/kaszmir: chusty z tymi domieszkami zawsze pierzemy ręcznie. Jako środka piorącego możecie użyć delikatnego płynu do wełny/jedwabiu. Chusty najlepiej prać w letniej wodzie (ok. 30 stopni). Najpierw chustę należy namoczyć ok. 20-40 minut, po czym delikatnie wyprać. Po tym procesie należy wymienić wodę na czystą i delikatnie wypłukać chustę. Chusty starajcie się nie wyżymać, a odciskać np. przez dociskanie ręcznika.

 

Suszenie chust do noszenia

Chusty starajcie się suszyć rozłożone na płasko. Unikajcie zagnieceń, które w niektórych przypadkach mogą powodować powstanie odznaczeń w postaci kresek. Chusty można suszyć np. również wieszając je na drzwiach