Chusta do noszenia dzieci Talisman Ring (blue) - 100% bawełna, chusta kółkowa, rozmiar: 2,1 m, splot żakardowy

62,64 $

Chusta do noszenia dzieci Talisman Ring blue jest bardzo dobrym i szybkim rozwiązaniem dla rodziców, którzy poszukują chusty na krótkie spacery oraz wyjątkowe okazje, takie jak chrzciny lub wesele. Wszystkie chusty posiadają atestowane kółka o średnicy 7,6 cm. Umożliwiają one bezpieczne i szybkie wiązanie, które idealnie sprawdza się np. u starszaków, które nie chcą siedzieć w chuście dłużej, a jedynie chwilę w niej odpocząć. Chusta kółkowa Talisman Ring blue wykonana z materiałów posiadających certyfikat Oeko-Tex Standard 100. 

Więcej szczegółów

  • : Chusta kółkowa
  • : Bawełna
  • : Żakardowy
  • : 260 g/m²
  • : Pierwszy

Wszystkie zamówienia powyżej 400 zł wysyłamy bezpłatnie. 

Czas wysyłki:

Chusty: standardowy czas oczekiwania na wysyłkę wynosi do 24h

Nosidełka, śpiworki, kosze na zabawki: standardowy czas oczekiwania na wysyłkę wynosi ok 7 dni roboczych

Pozostałe produkty wysyłane są do 48h

Czas realizacji może ulec wydłużeniu w okresach świątecznych oraz w trakcie trwania promocji.

Wyskiej jakości tkanina, bezpieczna dla dzieci, zgodna z Oeko-Tex 100.
Darmowa dostawa

Od 400 PLN

GWARANCJA

24 miesiące

MOŻLIWOŚĆ ZWROTU

14 dni na zwrot

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

Przelewy24, PayU, PayPal

Chusta do noszenia dzieci Talisman Ring blue Luna Dream to nosidło, które nie wymaga wiązań. Dzięki zastosowaniu kółek w szybki i prosty sposób można ją dopasować do rozmiaru osoby noszącej, następnie ułożyć dziecko oraz dociągnąć. Jest to rodzaj chusty polecany dla początkujących, którzy chcieliby zacząć nosić dziecko, a nie mają jeszcze odpowiedniej wiedzy na ten temat.

Chusta kółkowa Talisman Ring blue może być używana już od pierwszego dnia narodzin dziecka. Ważne jest jednak, aby dziecko było ułożone w pozycji poziomej tzw. kołysce. Inne pionowe pozycje (np. na boku, dziecko przodem do osoby noszącej) będą możliwe do zastosowania dopiero w momencie kiedy dziecko zacznie samodzielnie stabilnie trzymać główkę. Warto również pamiętać o maksymalnej wadze dziecka – w chustach kółkowych wynosi ona do 20 kg.

https://www.lunadream.pl/img/cms/chust%20kolkowa.jpg

Długość chusty kółkowej

Chusta kółkowa dostępna jest w rozmiarze 2,1 m oraz 1,8 m w przypadku wzoru Little Prince. Jest to standardowa długość, które zapewnia jej bezproblemowe zawiązanie przez osoby noszące różne rozmiary ubrań.

Chusta kółkowa - wiązanie

Chustę długą można zawiązać na wiele różnych sposobów. Najbardziej popularne wiązania to kieszonka, kangurek czy plecak. Do każdej chusty dołączamy dokładną instrukcję wiązania, która krok po kroku pokaże jak poprawnie zawiązać chustę.
Na naszym kanale na YouTube przygotowaliśmy również filmy instruktażowe – znaleźć je można w tym miejscu: filmy.
Zapraszamy również do kontaktu z doradcami noszenia, którzy współpracują z Luna Dream – doradcy chustowi.

Jak dbać o chustę do noszenia dzieci?

Sprzedawane przez nas chusty wykonane są ze 100% bawełny czesanej lub z domieszkami. W zależności od składu dobieramy odpowiedni sposób prania. Przed pierwszym użyciem zalecamy wypranie chusty, co nada jej dodatkowej miękkości. W przypadku bawełny jest to standardowe pranie w 40 stopniach, w przypadku domieszek - 30 stopni. Chusty prać można z dodatkiem płynu lub proszku przeznaczonego dla ubranek dziecięcych.
Chusty najlepiej suszyć rozłożone, tak aby nie powstały mocniejsze zagięcia. Prasowanie chusty nie jest konieczne – jest to indywidualna kwestia każdego z klientów.

Gwarancja

Na wszystkie produkty udzielamy dwuletniej gwarancji, której podlegają uszkodzenia wynikające z wady materiału. Przed pierwszym użyciem należy sprawdzić czy produkt nie posiada wad – ich wykrycie przed pierwszym praniem umożliwi nam szybką wymianę produktu.
W przypadku wystąpieniu problemu z produktem prosimy o bezpośredni kontakt.
2x
2x (podwójny X)
kangurek
kangurek
kangurek na biodrze
kangurek na biodrze
kieszonka
kieszonka
plecak prosty
plecak prosty
Istnieje możłiwość zwrotu produktu w trakcie 14 dni bez podawania przyczyny. Zamówione nosidełko możesz przymierzyć, wyregulować i sprawdzić czy będzie odpowiednie. w Przypadku chęci zwrotu wystarczy, że je do nas odeślesz, a my dokonamy zwrotu płatności na Twoje konto.

Na wszystkie produkty udzielana jest 24 miesięczna gwarancja. Szczegóły znajdują się w Regulaminie sklepu.

10 pytań najczęściej zadawanych na temat chustchusta do noszenia dziecka
1.  Jaką chustę wybrać na początek noszenia? Czy mogę kupić jedną chustę na cały okres noszenia?

Jeśli początek noszenia przypada na pierwsze dni czy miesiące życia dziecka, warto wybrać chustę cieńszą, tkaną splotem skośno-krzyżowym lub diamentowym, z gramaturą (grubością) około 220-240 g/m2. Pomocne pod czas nauki i na początek noszenia będą wzory pasiaste lub w kratkę, w których najbardziej wyraźnie widać różnicę kolorów przy krawędziach chusty. Dla osób oswojonych z chustą lub nie przypadających za wzorami w paski, przygotowaliśmy tak zwaną Pierwszą chustę żakardową Maze Basic z niewielką gramaturą i cudowną alternatywą (również względem ceny) dla „pasiaczka”. (Wszystkie nasze chusty „Dla początkujących” znajdziesz tutaj)

Jeżeli początek noszenia przypada na późniejszy okres (półroczne dziecko czy starsze) lub jeśli dziecko miało większą wagę urodzeniową i szybko przybiera na wadze, warto wybrać chustę grubszą, tkaną splotem żakardowym, z gramaturą 250-280 g/m2. Taka chusta posłuży również jako jedna na cały okres noszenia. (Tutaj są nasze chusty żakardowe)

Jedna chusta na cały okres noszenia? – Tak! Miękka od nowości bawełna czesana w składzie,różne krawędzie w chustach żakardowych dzięki odwróconemu ich podwinięciu – to wszystko są zalety dzięki którym  każda nasza chusta żakardowa jest dobra jak na początek noszenia tak i posłuży do końca tego okresu. Wybierz ulubiony wzór wśród naszych chust żakardowych i ciesz się noszeniem.


chusta magic sumer


2. Czemu chusty z tym samym składem mają różne ceny, czym się różnią, jaką mam wybrać?


Najbardziej uniwersalnymi chustami są chusty ze 100% bawełny, natomiast mogą one się różnic cenowo z wielu przyczyn. Najbardziej budżetowymi chustami są takie tkane splotem skośno-krzyżowym czy diamentowym, są one cieńsze a wzór – to najczęściej paski. Chusty bawełniane żakardowe są droższe, gdyż w proces ich tkania jest trudniejszy, wzory bardziej skomplikowane a ilość użytych nici i grubość chusty – większa. Jeśli wśród pierwszych lub drugich znajdziecie różnicę w cenach, może to być związanie z różnicą w grubości chusty, trudnością wzoru, gradacjami czy innymi przejściami kolorów lub dodaniem kolorowego wątku (nić widoczna na wszystkich kolorach chusty w odmiennym kolorze, co sprawia że chusta jest ładniejsza i wyjątkowa).

Jeśli zaś chusty mają tę samą gramaturę (grubość), splot i podobny wzór, różnica w cenie może wynikać wyłącznie z polityki cenowej firmy, co polega na tym że niektóre wzory chust oferujemy dla Was w bardziej przystępnej (niższej) cenie – tak jak przykładowo wzór Magic Summer. Te chusty nie różnią się niczym względem jakości, trwałości, posiadają wszystkie certyfikaty i normy.

Wybór chusty w takim przypadku zależy wyłącznie od Waszych upodobań kolorystycznych i gustu.

grow up nosidlo


3. Chcę nosić, ale uważam, że nie będę umiała zamotać. Czy gdy wybiorę chustę kółkową, będzie mi łatwiej? 


decydowanie chusta kółkowa jest łatwiejsza w wiązaniu i jeśli Wasze obawy są bardzo duże, można wybrać taką chustę na swoją pierwszą. Minusem takiej chusty jest obciążenie tego ramienia, na którym spoczywa ramię chusty, zalecana jest częsta (co około 30 minut) zmiana stron wiązania (raz na jedno, raz na drugie ramię). Taka chusta jest dobra jako chusta dodatkowa - na krótkie spacery, wyjście do sklepu czy mając starszaka, któremu zmęczyły się nóżki a pod ręką niema wózka. (Tu znajdziesz nasze chusty kółkowe - tutaj)

chusta dla dzieci


4. Mam wybrać chustę ze 100% bawełny czy z domieszkami (bambusu, lnu)? 


Jeżeli wybieracie chustę dla noworodka lub dla drobnego dziecka a pierwszy okres noszenia przypada na lato, warto wybrać chustę z domieszką bambusu. Taka chusta jest bardzo miękka i miła w dotyku, łatwo się ją mota a w upalne dni dodaje uczucie chłodu i większej przewiewności. (tutaj)

Chusta ze 100% bawełny jest chustą uniwersalną, dla każdego wieku dziecka oraz o każdej porze roku. Bawełna czesana, użyta do szycia naszych chust jest miękka od nowości, przewiewna i bardzo trwała.(tutaj)

Chustę z domieszką lnu warto wybrać dla cięższych i starszych dzieci, wprawionych chustorodziców lub gdy początek noszenia przypada na późniejszy okres życia dziecka. Taka chusta może być na początek ciut trudniejsza w dociąganiu czy pod czas nauki, najczęściej posiada większą gramaturę, jest bardziej nośna oraz posłuży dłużej gdyż komfortowo poniesie cięższe dziecko a jego waga będzie dla Was mniej odczuwalna. (tutaj)

grow up nosidlo


5. Jaki rozmiar chusty wybrać?


Rozmiar chusty dobieramy do osoby noszącej, niezależnie od wieku czy wagi dziecka.

Jeśli nosisz ubrania w rozmiarze XS(34) – wybierz chustę o długości 3,6m
Jeśli nosisz ubrania w rozmiarze S (36) – wybierz chustę o długości 4,2 m
Jeśli nosisz ubrania w rozmiarze M (42) – wybierz chustę o długości 4,6 m
Jeśli nosisz ubrania w rozmiarze L – XL (44-46) – wybierz chustę o długości 5,2 m
Jeśli nosisz ubrania XXL i większe – wybierz chustę o długości 5,8 -6,4 m.

Warto pamiętać że do różnych wiązania potrzebna jest różna długość chusty. Przykładowo, najmniej chusty użyjecie dla wiązań „kangurek” czy „plecak prosty”, więcej - dla „kieszonki” , „2X” czy „DH –plecaka z koszulką”. Chcąc dobrać chustę idealnie, musielibyśmy kupić tyle chust, ile wiązań mamy zamiar stosować.

Podane długości są długościami „uniwersalnymi”, co oznacza że jeśli prawidłowo oszacowaliście rozmiar Waszych ubrań, dobrana jak powyżej długość pozwoli Wam zamotać i „kangurka” i „kieszonkę” z jednej chusty).

chusta do noszenia dzieci


6. Mój mąż też chce nosić. Powinniśmy kupić dwie chusty? 


Jeżeli nie różnicie się budową ciała, wystarczy Wam jedna chusta w Waszym rozmiarze.

Jeśli mąż jest niewiele większy od Was a Wasz rozmiar ubrań różni się nie więcej niż o 1, wystarczy kupić chustę o 1 rozmiar większą niż podano w pytaniu numer 5. Wtedy pod czas wiązania u osoby mniejszej może pozostać dłuższy „ogon”, chustę wówczas można jeszcze raz owinąć wokół pasa lub zawiązać dodatkowy węzeł.

chusta do noszenia dzieci


7. Jak nauczę się wiązać chustę?


Proces motania na pierwszy rzut oka może wydać się bardzo skomplikowany, potem będzie zajmować Wam dosłownie 2-3 minuty. Codzienne ćwiczenia, dziesiątki powtórzeń, pozytywne nastawienie i czas - to są warunki, które pozwolą zostać z chustą na „Ty” i pokochać chustonoszenie.

Do każdej chusty dołączana jest od nas instrukcja wiązania. Najlepiej jednak podjąć się nauki pod czujnym okiem doradcy noszenia czy wprawionej w motaniu koleżanki. (Tutaj znajdziecie listę doradców noszenia z całej Polski) Takie osoby pokażą zasady poprawnego dociągania, zauważą ewentualne błędy i pozwolą na starcie ich uniknąć a także dodadzą otuchy i nie dopuszczą do zniechęcenia się do noszenia. Instrukcja papierowa czy filmiki na kanału Luna Dream na Youtube (tutaj) pomogą wzmocnić wiedzę i przypominać poszczególne kroki pod czas samodzielnego motania chusty.

chusta do noszenia dzieci


8. Moje dziecko „ucieka” na widok chusty. Jak mogę go przekonać do noszenia?


Najczęściej dzieci nie lubią momentu motania, zwłaszcza na początku, gdy sami jeszcze nie jesteśmy z chustą oswojeni, skupiamy się bardzo na poprawności poszczególnych kroków czy dociąganiu.  Ale gdy dziecko jest  już w chuście i komfortowo w niej się czuje,  przytula się do rodzica i obserwuje świat, to jest mu wtedy o niebo lepiej. Dlatego, przed zabraniem się do motania warto rozluźnić się samemu oraz zabawić dziecko, które bardzo czuje nasze emocje. Można przy tym użyć chusty do zabawy „w chowanego" żeby się z nią bardziej się oswoiło, raz zarzucić ją sobie na głowę, raz przykryć nią na chwilę dziecko, zrobić "a-ku-ku", czyli zwyczajnie się powygłupiać, a potem zasugerować motanie, „A ja Cię zaraz w nią zamotam, …schowam…!” Dodatkowo, jeśli protest dziecka trwa, w trakcie wiązania można użyć wszystkich możliwych trików odwracających uwagę od samego procesu wiązania, również tych „niedozwolonych”, np. włączyć bajkę czy reklamy w tv, bujać się, śpiewać i tańczyć w trakcie motania, dać do rączki kluczyki czy bransoletkę, zagadać samemu lub poprosić o to kogoś z rodziny, robić śmieszne miny motając przed lustrem.., zrobić tak żeby dla dziecka chusta stała się zabawą i radością, czymś w czym za chwilę wyjdziecie na fajny spacer, a do rączki ze sobą można dać ulubioną maskotkę.

chusta do noszenia dzieci


9. Na ile mi starczy jednej chusty? Kiedy powinnam kupić drugą?


Chusty mogą służyć przez wiele lat, natomiast im cieńsza chusta, tym bardziej odczuwalny jest ciężar dziecka pod czas noszenia, materiał może zaczynać uwierać w Wasze ramiona oraz pod kolankami dziecka. Chusty z gramaturą 220-240 g (tutaj) wystarczy do wagi dziecka około 10kg, czyli mniej-więcej gdy dziecko skończy rok, można się rozglądać za grubszą chustą. Chusty z gramaturą 250-280 g wystarcza z reguły na cały okres noszenia. (tutaj)

To oznacza że chustę zmieniamy na nową wyłącznie z powodu większej wagi dziecka lub oczywiście z chęci posiadania innych wzorów. Na drugą lub kolejną chustę warto wybrać chustę ze 100% bawełny z gramaturą około 280-350g  lub z domieszkami, takimi jak len czy wełna, co dodadzą nośności. Takiej chusty wystarczy do końca okresu noszenia gdyż im grubsza chusta, tym większe „poduszeczki” tworzy na Waszych ramionach, szerzej i równomiernie rozkłada ciężar na plecach odciążając kręgosłup.

chusta do noszenia dzieci


10. Co zrobię z chustą gdy już nie będzie mi potrzebna?


Z chustą przez wiele lat nic się nie dzieje, kolory pozostają a im bardziej chusta jest „wykochana”, tym bardziej miękka, można ją zostawić dla drugiego dziecka, sprzedać lub uszyć z niej u nas nosidło. Można też użyć jako kocyk, obrus, narzutę, samemu uszyć poszewkę, spódniczkę lub zostawić na pamiątkę (Tu znajdziecie nasze torby i inne akcesoria chustowe - akcesoria, torby).

W tym miejscu możesz pobrać instrukcję obsługi nosidełka  - pobierz.

W razie pytań zawsze możesz się z nami skontaktować - kontakt

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Chusta do noszenia dzieci Talisman Ring (blue) - 100% bawełna, chusta kółkowa, rozmiar: 2,1 m, splot żakardowy

Chusta do noszenia dzieci Talisman Ring (blue) - 100% bawełna, chusta kółkowa, rozmiar: 2,1 m, splot żakardowy

Chusta do noszenia dzieci Talisman Ring blue jest bardzo dobrym i szybkim rozwiązaniem dla rodziców, którzy poszukują chusty na krótkie spacery oraz wyjątkowe okazje, takie jak chrzciny lub wesele. Wszystkie chusty posiadają atestowane kółka o średnicy 7,6 cm. Umożliwiają one bezpieczne i szybkie wiązanie, które idealnie sprawdza się np. u starszaków, które nie chcą siedzieć w chuście dłużej, a jedynie chwilę w niej odpocząć. Chusta kółkowa Talisman Ring blue wykonana z materiałów posiadających certyfikat Oeko-Tex Standard 100. 

Produkty powiązane