W naszej ofercie znajdują się chusty tkane długie oraz kółkowe, które dostępne są w różnych splotach oraz gramaturze. Poniżej przygotowaliśmy krótki opis chust, który ułatwi Tobie odpowiedni wybór

Chusta tkana długa
Jest to najczęściej wybierany rodzaj chusty z uwagi na bardzo duże możliwości zastosowań w zakresie różnych wiązań. Jest to idealna chusta dla dziecka już od pierwszych dni jego życia. Dzięki odpowiednim wiązaniom chusta zapewnia uzyskanie idealne pozycji niemowlaka. Odpowiednio dobrana chusta zapewni również komfort podczas noszenia starszych dzieci, który waga przekracza 10 kg.
Przed wyborem chusty warto zastanowić się czy poszukujemy chusty na okres kilku miesięcy czy raczej jednej chusty, która będzie dobra na cały okres chustonoszenia.
W przypadku chusty dla niemowlaka warto wziąć pod uwagę chusty o splocie skośno-krzyżowym i o gramaturze 220-230 g/m². Zapewnią one wygodę dla dziecka o wadzę do 7-8 kg.
Dla cięższych dzieci warto pomyśleć o chuście żakardowej o wyższej gramaturze lub o chustach z domieszkami lnu oraz wełny, które zwiększają nośność materiału.
Chusty przez nas produktowane zostały wykonane ze 100% bawełny czesanej, która jest miła i miękka od nowości. Nie wymagają one specjalnego procesu łamania. Dzięki temu jeżeli rodzic poszukuje chusty, która wystarczy na cały okres chustnoszenia to najlepszym wyborem będzie chusta żakardowa.

W tym miejscu znajdują się informacje na temat odpowiedniego dobrania długości chusty – tutaj.

Chusta kółkowa
Jest to chusta najczęściej dostępna w rozmiarze 2,1 m. Poza długością od chusty długiej różni się ona również sposobem wiązania. W chuście kółkowej na jednym jej końcu znajduje się para kółek, przez którą przekładany jest materiał w celu jej zawiązania. Ten rodzaj chusty umożliwia bardzo szybkie zawiązanie chusty, co sprawdza się idealnie u starszych dzieci, które nie są już w stanie usiedzieć w jednym miejscu dłuższy czas.
Chusta kółkowa posiada pewnie ograniczenia m.in. w postaci niesymetrycznego obciążenia naszego kręgosłupa dlatego też warto pamiętać o tym, że dłuższe noszenie w tej chuście jest mniej wygodne niż w chuście długiej.

W tym miejscu opisaliśmy metody wiązań dla chust długich oraz kółkowych - tutaj